27.05.2024

Piknik z wodociągowcami, czyli zabawa i edukacja

W ramach realizowanego przez naszą Spółkę projektu pn.: „Spotkania ze słubicką wodą”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej zaprosiliśmy dzieci z grup przedszkolnych i szkolnych do wspólnej zabawy. Były to 5-latki z przedszkola "Pinokio", 6-latki z przedszkola "Miś Uszatek" i uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, których koleżanki zdobyły główną nagrodę w ramach naszego konkursu plastycznego „Moja kropla wody”. 

Nasz projekt obejmował edukację ekologiczną dla dzieci z przedszkoli i klas II oraz IV szkół podstawowych z gminy Słubice. W jego ramach odbyły się konkursy, warsztaty edukacyjno-ekologiczne oraz wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu.

Celem tych wszystkich działań było urozmaicenie edukacji ekologicznej w zakresie oszczędzania i racjonalnego wykorzystywania wody, dbania o urządzenia wodno-kanalizacyjne i uświadomienie najmłodszym mieszkańcom naszej gminy, że również we własnym zakresie, stawiając małe kroki, możemy przyczyniać się do dbania o nasze najbliższe otoczenie.

W tegorocznych konkursach wzięło udział prawie 40 dzieci, w warsztatach ponad pół tysiąca osób, prawie 30 dzieci wyjechało na wycieczkę edukacyjną. Pośrednio z naszą wiedzą i ciekawostkami dotarliśmy do ponad 5 tysięcy osób w gminie Słubice i nie tylko.

W czasie pikniku z wodociągowcami, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Były m.in. zabawy z wodą, prowadzone przez animatora, możliwość sterowania mini koparką, zwiedzenia kabiny specjalistycznego samochodu do czyszczenia sieci kanalizacji sanitarnej i samochodu do monitorowania sieci kanalizacyjnej, czy też malowania wielkoformatowego obrazu. Oczywiście nie zabrakło pysznej lemoniady, słodkich przekąsek i kiełbaski z grilla.

Za przygotowanie wszystkich atrakcji, a także dobrą zabawę naszych małych gości odpowiedzialni byli nasi pracownicy, którzy wraz z przedszkolakami i uczniami doskonale się bawili.

Relacja filmowa HTS Słubice

Fot. arch. ZUWŚ Sp. z o.o. w Słubicach

 

 

 

Komunikaty

Komunikat - 12.07.2024
12.07.2024

Dezynfekcja sieci wodociągowej Stare Biskupice, Nowe Biskupice, Drzecin

ikona Podaj stan wodomierza
ikona Zgłoś awarię

Biuro Obsługi Klienta

Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o.
ul. Krótka 9 | 69-100 Słubice
tel. + 48 95 758 26 65 w.10
kontakt@zuws.pl | www.zuws.pl

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.00 do 15.00.

Jakość wody

Aktualne taryfy

Oferty pracy

Podpisz umowę