11.05.2022

Wymieniamy przyłącza wodociągowe

Każdego roku prowadzimy prace mające na celu modernizację słubickich wodociągów. W ostatnich dwóch latach m.in. wyremontowaliśmy w mieście 8 km sieci wodociągowej w ramach projektu unijnego, wybudowaliśmy pół kilometra nowej sieci wodociągowej, w tym roku wymieniamy przyłącza, które łączą nieruchomość z siecią wodociągową. Obecnie wymieniamy stare przyłącza wodociągowe na ul. Kopernika w Słubicach. To kolejny etap naszych inwestycji związanych z budową i modernizacją sieci wodociągowej. Nowe przyłącza wodociągowe będą miały wkrótce wszystkie budynki znajdujące się przy ul. Kopernika.

Zależy nam, aby dostarczana przez nas woda, trafiała do mieszkańców nie tracąc swoich wysokich parametrów. Na ul. Kopernika do nowej sieci wodociągowej jako pierwsze przyłączone zostały słubicki szpital oraz automatyczna stacja podnoszenia ciśnienia wody, zasilająca w wodę pobliskie wieżowce. Docelowo wymienimy prawie trzydzieści przyłączy. Stare, w większości ołowiane, przyłącza zastąpione zostaną nowoczesnymi, wykonanymi z bezpiecznych materiałów. Oznacza to mniej awarii na tym odcinku sieci, stabilniejsze i w niektórych miejscach wyższe ciśnienie wody.

Jednak, żeby cały system wodociągowy działał prawidłowo, o swoich obowiązkach muszą też pamiętać właściciele i zarządcy budynków. To do nich należy dbanie o systematyczną naprawę i konserwację instalacji wewnątrz obiektów.

Zadanie jest w całości realizowane i finansowane przez słubickie wodociągi.

Komunikaty

ikona Podaj stan wodomierza
ikona Zgłoś awarię

Biuro Obsługi Klienta

Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o.
ul. Krótka 9 | 69-100 Słubice
tel. + 48 95 758 26 65 w.10
kontakt@zuws.pl | www.zuws.pl

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.00 do 15.00.

Jakość wody

Aktualne taryfy

Oferty pracy

Podpisz umowę