• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Prace przy budowie wodociągu do Kunowic idą pełną parą

13-01-2022

Słubickie wodociągi systematycznie rozbudowują i modernizują system wodociągowy. Nowy wodociąg magistralny, automatyczna stacja podnoszenia ciśnienia wody oraz zbiorniki na wodę uzdatnioną wkrótce zostaną włączone do sieci wodociągowej w gminie. Tym razem inwestycja ma usprawnić przesył wody do mieszkańców Kunowic i osiedla Zielone Wzgórza w Słubicach.

Wieś coraz bardziej się rozbudowuje, więc w ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na dostawę wody o odpowiednich parametrach. Tym bardziej, że dotychczas jeden wodociąg zasilał i Kunowice i osiedle Zielone Wzgórza w Słubicach. Aby odciążyć system wodociągowy i umożliwić mieszkańcom użytkowanie wody bez zakłóceń, do marca przyszłego roku uruchomiony zostanie 2,5-kilometrowy odcinek magistralny nowej sieci wodociągowej o średnicy 225 mm, stacja podnoszenia ciśnienia wody oraz zbiorniki na wodę uzdatnioną.

Prace związane z tą inwestycją trwają nieprzerwanie od czerwca ubiegłego roku i są realizowane zgodnie z harmonogramem. Wykonuje je firma Hydro-Marko Sp. z o.o. Sp. k. z Jarocina.

Największym wyzwaniem było ustawienie dwóch stalowych zbiorników na wodę uzdatnioną, z których każdy ma 150m3 pojemności, ale dzięki profesjonalizmowi wykonawcy i dobrej współpracy z ekipą słubickich wodociągowców zadanie zostało sprawnie i bardzo szybko wykonane.

Inwestycja kosztuje ponad 3 mln zł i jest współfinansowana z budżetu gminy oraz ZUWŚ Sp. z o.o. w Słubicach.

O naszej inwestycji i planach na ten rok mówiono również w Radio Zachód. Posłuchaj na www.zachod.pl.

Fot. arch. ZUWŚ

 

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego