• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Zbliżamy się do końca realizacji projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice"

Dodano: 29-04-2021

Dobiega końca remont i uszczelnianie 21,5 kilometrów kanalizacji sanitarnej. Renowacja rurociągu była prowadzona na 45 słubickich ulicach. Wymieniono 670 przyłączy kanalizacyjnych oraz ponad pół tysiąca studni kanalizacyjnych. Dodatkowo 10 przepompowni ścieków objęto nowoczesnym systemem monitoringu i zdalnego sterowania, a 5 studni kanalizacyjnych na terenie Słubic wyposażono w specjalny system informujący o przepełnieniu kanału w sytuacjach awaryjnych. To zadanie jest ostatnim etapem realizacji projektu współfinansowanego z funduszy unijnych pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Projekty Unijne.

Czytaj więcej >

Remont 8 km sieci wodociągowej w Słubicach dobiegł końca

Dodano: 15-02-2021

W ramach realizowania największej w historii miasta inwestycji pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” słubickie wodociągi zrealizowały przedostatnie z zadań, które znalazły się w  projekcie współfinansowanym z Funduszu Spójności – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zakres prac obejmował remont rurociągów, komór pomiarowych, wymianę zasuw, a także hydrantów. Roboty budowlane objęły ponad 7,5 km wodociągów, zlokalizowanych w obrębie 17 ulic w mieście. Dodatkowo wybudowano ponad pół kilometra nowej sieci wodociągowej na ul. Mieszka I. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Projekty Unijne POIiŚ 2014-2020.

Czytaj więcej >

Nowe samochody do obsługi sieci wodno-kanalizacyjnej już pracują w Słubicach

Dodano: 04-06-2020

Dwa nowoczesne samochody usprawnią bieżącą obsługę systemu wodno-ściekowego. Samochód do diagnostyki sieci wodociągowej i inspekcji tv kanalizacji oraz specjalistyczny samochód do czyszczenia sieci kanalizacyjnej zostały zakupione w ramach realizowanego przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach projektu pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” współfinansowanego z funduszy unijnych. Pojazdy zostały wyposażone w nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Aktualności.

 

Czytaj więcej >

Co? Gdzie? Kiedy? Czyli kilka słów o remoncie słubickich wodociągów

Dodano: 20-05-2020

Modernizacja słubickich wodociągów to jedno z zadań realizowanych w ramach  projektu pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”. Obejmuje ono modernizację 8 km sieci wodociągowej na terenie miasta, w tym większość w jego centrum. Inwestycja jest na ukończeniu, głównemu wykonawcy robót, firmie Gorem Sp. z o.o. z Gdańska, pozostało  do ukończenia zadania około 10%. Koszt modernizacji sieci wodociągowej to ponad 7 mln złotych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Aktualności/Projekty Unijne.

Czytaj więcej >

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego