• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Konkurs plastyczno-techniczny zatytułowany „Chcesz czysto mieć - dbaj o kanalizacyjną sieć" został rozstrzygnięty!

04-04-2019

W siedzibie słubickich wodociągów odbył się finał konkursu plastyczno-technicznego. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas IV ze szkół podstawowych z gminy Słubice. Tematem tegorocznego konkursu było stworzenie przestrzennego modelu sieci kanalizacji sanitarnej, a celem skierowanie uwagi młodych mieszkańców miasta na potrzebę odpowiedniego użytkowania instalacji i urządzeń wod-kan, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co wrzucamy do WC i studzienek kanalizacyjnych, a także popularyzowanie wiedzy o ochronie środowiska, oczyszczaniu ścieków czy działalności miejskiej oczyszczalni ścieków. Jednym z celów, które przyświecały zorganizowaniu tego konkursu była również promocja projektu, realizowanego przez słubickie wodociągi, pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”, współfinansowanego z funduszy unijnych - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na konkurs nadesłano 7 prac, przygotowanych przez uczniów z 5 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 W Słubicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, Szkoły Podstawowej w Kunowicach, Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Słubicach, Szkoły Podstawowej w Golicach.

W ramach promocji projektu, oprócz organizowania konkursów, od 2017 roku słubickie wodociągi realizują również cykl spotkań edukacyjno-ekologicznych w placówkach oświatowych gminy Słubice. Nasi pracownicy opowiadają o działalności zakładu, korzyściach ekologicznych płynących z realizacji projektu, przedstawiają urządzenia wod-kan, opowiadają skąd się bierze woda dostarczana mieszkańcom i dokąd płyną wytwarzane przez ludzi ścieki.

W tegorocznej edycji konkursu komisja konkursowa, która oceniała prace, zwracała szczególną uwagę na zgodność pracy z tematyką, przekaz ekologiczny związany z dbaniem o sieć kanalizacyjną i staranność wykonania. Najciekawsze prace było bardzo trudno wybrać, ponieważ wszystkie przygotowane przez dzieci modele były bardzo ciekawe.  Dzieci wykazały się nie tylko wiedzą dotyczącą dbałości o sieć kanalizacji sanitarnej, ale również pomysłowością i oryginalnością wykonania prac.

 

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie:

Klasy IV B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Golicach

Klasy IV Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Słubicach

W nagrodę zwycięzcy pojadą na wycieczkę do wrocławskiego ZOO, a wyróżnieni uczniowie spędzą czas oglądając premierowy seans filmu pt. "Dumbo" w słubickim kinie SMOK.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy upominkowe oraz dyplomy.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy!

 

Fot. arch. ZUWŚ Sp. z o.o.

Obrady komisji konkursowej:

Finał konkursu 

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego